KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197203
nr 1619 7203
Bengt Ellis
(1923-2006), Sverige
Oljemålning, "Inför vintern, Funäsdalen". Signerad, daterad -78. Olja på duk, 51x65 cm, yttermått inklusive ram: 61x76 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 13 maj 2024
kl 18:32:10
1.200 kr
1.800 kr
2.800 kr
2.200 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
Bengt Ellis
Läs mer om Bengt Ellis